Přijímačky?

19. dubna 2016 v 11:53
Pojďme si popovídat o těchhle hrozných dnech, které si já teď užívám doma, zatím co na moji školu deváťáci píší přijímačky.Ahoj všichni!

Dneska jsem si zrovna říkala, o čem vám tak napsat, mám volno, píšou se přijímačky… A proč vlastně ne o tom?
Minulý rok jsem taky dělala přijímačky, chodila jsem na Zatlanku na zkoušky na nečisto a pak je tam šla i psát. Vezměme si to od začátku.

Když přišel čas přemýšlet, na jakou školu bych chtěla jít, netušila jsem vůbec nic. Byla jsem dobrá v matematice a fyzice, ale dál jsem to nijak extra studovat nechtěla. Všichni říkali, ať zkusím gympl, ale tam se mi taky nechtělo. Bavila mě čeština a ráda jsem četla, tak jsem chtěla jít na knihovnici, neboť škola pro spisovatele není. :-D Tak jsem udělala kompromis.

Navštívila jsem:
· Dvě gymnázia
· Dvě ekonomická lycea
· Dvě knihovnické školy

Na gymnáziích jsem byla na Arabské a v Radotíně. Arabská mě odradila svou přílišnou zaměřeností jen na úspěchy a vyznamenání: ten vyhrál celorepublikového klokana, ten vyhrál volleyball a podobně. Gymnázium v Radotíně bylo hezké, ale paní ředitelka absolutně nechápala nový způsob podávání přihlášek, takže ten jsem raději vynechala.
Ekonomické lyceum jsem chtěla jít sudovat, dalo by mi zaměřenost i všestrannost. Navštívila jsem proto ekonomickou školu Dušní, kde jsem dostala fakt dobré bonbony. :-D Taky jsem se byla podívat na Resslově 8, tam jsem chtěla jít a podávala jsem tam i přihlášku.

A knihovnické školy… Byla jsem na Náhorní, kde je více oborů, mimo jiné i design, škola to byla hezká, ale hodně daleko. Navíc, když jsem zjistila náplň jejich učiva, tak nějak jsem o tu nakladatelskou a knihkupeckou činnost ztratila zájem. Taky jsem byla na střední škole knižní kultury, ta se mi líbila, byla to skvělá škola, ale školné 20 000Kč za rok? Ani omylem.

Tak přišel konečný čas vyplňování a já se hlásila na Resslovku 8, kde jsem si byla jisté, že se dostanu, jelikož brali 120 dětí jen na průměr, a na Gymnázium na Zatlance, které jsem napsala jen, abych měla tu druhou školu.
Přišel čas před přijímacími testy a já chodila na Zatlanku, abych nevypadala jako naprostá blbka, kdybych testy neudělala.

Přišla středa 18. 4. A já šla psát přijímačky na Zatlanku. Nijak jsem se nestresovala, věděla jsem, že na Resslovce budu přijatá a o tuhle školu mi vlastně ani moc nešlo. Jasně, že jsem chtěla uspět, dostat se na Zatlanku je něco, ale nijak mě to z míry nevyvádělo. Když jsem dopsala, koupila jsem si na Andělu bubbleology a jela domů.

A pak přišel ten den. Dopis z Resslovky přišel rychle, byla jsem desátá přijatá, což mi udělalo hroznou radost. Ale pamatuju si moc dobře ten pocit, kdy jsem každou chvílí aktualizovala stránky Zatlanky, abych zjistila, zda už vydali informace o tom, koho přijali.

A dočkala jsem se. Bylo to tu. Se zatajeným dechem jsem očima přelétávala tabulku a hledala svoje číslo. A bylo tam. Z těch přijatých, co dělali zkoušky, jsem byla dvacátá sedmá! To bylo tak neuvěřitelné číslo! Abyste to pochopily, až do poslední chvíle nebylo jisté, jestli ti, co měli samé jedničky, opravdu nebudou muset dělat zkoušky, neb jich bylo padesát devět z šedesáti! Ještě jedna přihláška a mohli jsme zkoušky psát všichni.

Teď jsem byla před zásadním rozhodnutím. Desátá na Resslovce, nebo dvacátá sedmá na Zatlance. Lyceum nebo gymnázium. A já teď nevěděla, kam dát zápisový lístek. Měla jsem totiž dojem, že ať ho dám kamkoliv, budu pak litovat, že jsem nezvolila tu druhou možnost. Nakonec však vyhrál gympl, neb jsem si nebyla jistá, jestli by mě všechny ekonomické předměty bavily. Vlastně spíš ne.

Tak a bylo to. Byla jsem na Zatlance. A to jsem tu školu doteď ani nijak moc neviděla, nebyla jsem na DOD a neznala jediného profesora. Když jsem pak v září přišla, byl to velký krok do neznáma.

Ale udělala jsem dobře. Teď tam rok studuju a jsem víc než spokojená. Výborný kolektiv s profesory, a samozřejmě, že nikdy nebudete spokojení s každým a se vším, ale zvládnete to. Nebudu tu školu vychvalovat víc, než si zaslouží, ale jestli o ní mám něco říct, pak to, že je opravdu jedna z nejlepších.

Takže ať už se chcete hlásit kamkoli, zásadní je ujistit se, že vás to bude bavit. Pokud se pak budete alespoň trochu učit, zvládnete všechno. A ten skok mezi základkou a střední rozhodně nebude tak hrozný, jak vás všichni děsí. :-D

Zatím ahoj


Vaše Annie xx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama