RPG?

10. dubna 2016 v 18:43
Co to je, kde se to vzalo, a co s tím? Můj dnešní článek vás zavede do tohoto zákoutí internetu, kde se dá užít spousta zábavy a potkat úžasné lidi.
Ahoj všichni!
Dnes jsem si tak nějak říkala, že mám hroznou chuť se s vámi o něco podělit (i když tenhle blog nikdo nečte... zatím). A říkala jsem si, o co. Co by vás tak mohlo zajímat? A pak mě napadlo, napsat odlehčeně o něčem, čemu se já spokojeně oddávám už asi rok. Jsou to RPG neboli role playing games.
Jde o takzvané internetové hry, které ale nefungují, jak jste zvyklí. Nejde o to, že jen na něco klikáte, ale píšete. V podstatě je to celé o psaní. Nejlepší bude ukázat vám to na příkladu.
Máte-li hru zaměřenou na školu čar a kouzel, či cokoli podobného, máte tak místnosti. Jsou to vlastně větvená chatovací fóra. Budou tah například místnosti Jídelna, Pokoje, Společenská místnost atd. a v nich příspěvky lidí, kteří tam píší (něco jako komentáře). V těchto příspěvcích píšete, co vaše postava dělá, co říká, jak se cítí, co si myslí a podobně. Navíc, vaše postava se potkává s jinými postavami jiných hráčů, které nemůžete ovlivňovat, takže vznikají nepředvídatelné scénáře.
Výhoda těchto her je, že potkáváte a hrajete s reálnými lidmi, klidně z druhého konce republiky. Často mají tyto hry i NON-RPG, zvláštní "místnost" kde se hráči baví nezávisle na tématu hry. Slouží tedy perfektně k poznávání nových lidí.
Také hry rozvíjí představivost, díky tomu, že i vybavení místností bývá často jen popsáno, popřípadě doplněno o nějaký ten přibližující obrázek.
A poslední a nejdůležitější věc, rozvíjí perfektně slovní zásobu. Často máte daný minimální počet řádků, které váš příspěvek musí mít (například tři) a ty se snažíte dodržet. Časem sami zjistíte, že své myšlenky čím dál více rozvíjíte a rozepisujete se.
Já například hraji ALES, Akademia Lunae et Solis. Poznala jsem tam strašně super lidi, i když je neznám osobně. Jsou to mí přátelé, jsou schopni mi poradit a podpořit mě a já jsem hrozně ráda, že jsem do toho před tím rokem šla.
Pokud byste se k nám chtěl tedy někdo přidat do skvělé party, tady najdete všechny informace, a nebojte se toho. Přísahám, že to není tak hrozné. :-D
Zatím ahoj

Vaše Annie xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama