Spisovatelský um

27. července 2016 v 10:58


Ahoj všichni, dneska pro vás mám takový spisovatelštější článek o mé pisatelské "kariéře", no snad vám to třeba i něco dá.Ahoj všichni!

Dneska pro vás mám takový pisatelský článeček. Rozhodla jsem se, že vám sdělím další část svého života, kterou je moje spisovatelské "nadání".

Bylo mi asi dvanáct, možná třináct let, když jsem byla tak moc zblázněná do knížek, že jsem se začala zajímat i o Stmívání. Knihy jsem nečetla, zato jsem milovala filmy a tak se stalo, že jsem jednou narazila na stmivani.eu, fanfiction stránku, kde různí lidé uveřejňovali fiktivní příběhy na téma Twilight.

Začetla jsem se do nespočtu z nich, a po nějaké té době jsem si řekla, že to zkusím taky. Vymyslela jsem dokonalý příběh na téma Twilight a začala ho uveřejňovat. Mám ho asi ještě někde schovaný v počítači, nicméně nikdy jsem ho nedopsala.

Stmivani.eu má sesterskou stránku, ourstories.cz. V té době mi to přišlo jako blbost, kam si lidé psali, co chtěli. Po čase mě to ale začalo zajímat čím dál víc, jak jsem opouštěla Twilight. Fanfiction na Harryho Pottera, Vampýrskou Akademii nebo Upíří deníky jsem si tehdy skutečně zamilovala. A zanedlouho jsem se do toho pustila i já. Musím říct, že tady jsem měla delší kariéru. Od roku 2014 jsem přispívala s kratšími "jednorázovými" a "drabbles" (povídky o přesně 100, 200 nebo 300 slovech). Dokonce jsem rozjela i docela dobrou kapitolovou povídku, kde jsem skončila u prologu a dvanácti kapitol, pak nebyl čas, měla jsem práci se školou a potřeba rozvíjet jakýsi spisovatelský talent, který ve mně snad dřímal, se někam vytratila.

A nyní, po roce a půl, jsem se spontánně vrátila. Bojím se, že jak rychle jsem se znovu objevila, tak rychle opět zmizím, a to i s plány na přepsání své rozjeté povídky. Což je podle mě škoda, protože ten příběh je vážně dobrý. Alespoň mě to tak přijde. A vzhledem k tomu, že moc pravidelně nepřispívám ani sem na blog, bojím se, že ta pravděpodobnost je vysoká. Ale co už. :-)


Spisovatelský talent

To je něco, co asi nemáme úplně každý. Kupříkladu moje mladší ségra nenapíše ani pár řádků v dopise, aby dávali jakýž takýž smysl. Já osobně věřím, že samá nějaký mám, alespoň maličký. A snažím se v tom všemi směry ujišťovat, mé slohy patřili ve škole k nejlepším, hodně čtu, díky čemuž mám velkou slovní zásobu. Když s kamarádkou píšeme projekt, ona říká, co je obsahem a já to pak píšu do přijatelné formy.

Neříkám vám to tady, abych se s tím nějak vytahovala. Spíš proto, že jsem od mala chtěla být spisovatelka. A snažila jsem se o to. Dokonce jsem měla ještě jeden blog, před tímhle :-).


Tady jsou odkazy na mě, moje shrnutí povídek se dá na stmivani.eu stále najít (jak jsem právě zjistila), ale moje povídky už tam bohužel nenajdete.


Pak jsem se na stmivani.eu zaregistrovala ještě jednou, ale nemám práva přispěvatele a jsem tam vedena pouze jako člen, a myslím, že tenhle účet tam teď bude jen tak poslán do větru. :-) Byl to takový, po kterém přišel ještě jeden, se kterým jsem tam opravdu mínila přispívat, ale nebyla mi přidělena práva přispěvatele a pak jsem se na to trochu vybodla. :-(
A pokud byste mě chtěli najít na OurStorie.cz a přečíst si něco z mojí tvorby, tady je moje shrnutí. :-DDoufám, že jsem vás dnes moc nezklamala a třeba i trochu inspirovala, abyste se na něco z mého spisovatelování mrkli a třeba i nechali nějaký ten komentářík, jak se vám to líbilo.

Jinak, kdyby byl nějaký extra zájem, možná bych se mohla pokusit dát ty blbůstky, co jsem psala na Stmivani.eu na svůj starý blog, abyste si je mohli třeba také přečíst. Je to škoda, některé povídky byly opravdu dobré. :-)

Což mi připomíná, že bych sem možná mohla dát i odkaz na ten svůj starý blog.Tak já se s vámi prozatím s láskou loučím a určitě mi dejte vědět, jestli se třaba o spisovatelskou profesi taky zajímáte. :-)Vaše Annie xx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama