Fantastická zvířata a kde je najít

30. ledna 2017 v 21:05 |  Filmové recenze
Tentokrát jsem zdrbla Fantastická zvířata... !SPOILRY!Ahoj všichni!


Před nedávnem jsem se vydala po delší době do kina na Fantastická zvířata a kde je najít. Na film jsem se těšila dlouho, a nějak na něj stále nebyl čas, až asi po měsíci jeho premiéry. To však nebránilo plnému sálu. Další příběh ze světa Harryho Pottera tak neunikl mému zhodnocení.


Stručně o ději

Newt Scamander přijíždí ve dvacátých letech 20. století do NewYorku s kufrem plným nejpodivnějších stvoření, která omylem uniknou a rozeběhnou se po městě. Samozřejmě nechybí nehoda s mudlou (nebo spíše nečarou, jak jim říkají Američané) a pracovnicí ministerstva kouzel KOKUS (myslím, že se tak jmenuje). Ovšem poztrácet všechno to zvířectvo je zjevně jednoduší, než jej pochytat.

A tak se Pan Scamander, jehož jméno je v češtině naprosto otřesně přeložené jako Mlok, vydává hledat a chytat stvoření spolu s oním nečarou, jež si touží otevřít pekařství, a pracovnicí ministerstva, která nemá daleko k úplnému vyhazovu, protože to byla zjevně dost nespolehlivá bystrozorka. Jo a pozor, navíc se přidávají Grindelwaldovy útoky v Evropě a jakási tajemná potlačovaná nekontrolovaná magie…

Jiná doba, jiný kontinent

Ovšem kromě toho všechno sedí. Propojení s původní dějovou linií Harryho Pottera sedí, včetně prostora Brumbála, na pozici učitele v době studia pana Scamandera. Už jen proto je třeba film ocenit, neboť spoustě dnešních filmů toto chybí (například Marvel a jeho Avengeři a ostatní superhrdinové se do toho teď pěkně zamotali, ale o tom jindy).
Poznáváme další část kouzelnické historie, ve staré Americe se přísně dodržuje zákon o ukrývání, čarodějové si nesmějí brát mudly (nečary), a jakákoliv kouzelná zvířata se ve Státech nesmějí chovat (proto má pan Scamander takové pletky se zákonem).

Sám hlavní hrdina v podání Eddieho Redmayna vypadá po většinu času zmateně, jen ještě nevím, jestli je to dobře, nebo špatně, nicméně mě to tam prostě rušilo a nesedělo. Na druhou stranu to vyvažuje jeho láska k podivnému zvířectvu a pohotovost, s jakou zasahuje v otázce jeho ochrany. Nezbývá mi tedy než věřit, že režisér David Yates ví, co dělá.

Celkový dojem nezklamal

Film mě chytil a nepustil, což se mi poslední dobou u mnoha nestalo. A to by film také měl. Hlavní dějovou linií nebyla milostná zápletka (což nebyla ani v Harrym Potterovi), za což má další velké plus. A ještě jedno za to, že se počítalo s mladšími diváky, což se u filmu takového formátu a oblíbenosti musí, ale nevznikla pohádka pro děti. Naopak je to velmi akčně a dobrodružně, stejně tak komicky vyvážený film, který si užijí diváci všeho věku.

Zhodnocení závěrem

  • Film měl úplně všechno ve správné koncentraci a poměru, takže bych vlastně nemusela dodávat nic dalšího.
  • Samozřejmě tu bylo tajemno a záhadno, které, ač jsem se občas možná trochu lekla, jen dokreslovalo potřebnou formu díla ze světa Harryho Pottera.
  • Vtip po celou dobu v podstatě nechyběl, včetně hlášky "Pane Angličan, líhne se Vám vajíčko.", nebo odpovědi na nedokončenou otázku "Jak se chytá něco (neviditelného)?" "Těžce.". :D
  • Eddie Redmayne by možná mohl úroveň trochu strhnout, nicméně to vyvažuje roztomilost nebo vtipnost jeho zvířátek (takový hrabák je velmi roztomilé a vtipné zvíře).
  • Snad jen jednu věc musím vytknout. Když ona skorovyhozená bystrozorka přijde před "soud" se Scamanderovým kufrem, ve kterém je on schovaný, ministrině se jí ptá, jakto že o něm už 24 hodin ví, a neohlásila to. CO??? Samra, když ti to přišla říct, vyhodila jsi ji s tím, že máš na práci důležitější věci!No a co říct nakonec? Snad jen že mé očekávání film naplnil a já jej musím ocenit pěti hvězdičkami. A jak se líbil vám?

S pozdravem

Vaše Annie xx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama