Sebevražedný oddíl

20. ledna 2017 v 18:13 |  Filmové recenze
Ahoj, ahoj, dneska tady zdrbnu Suicide Squad! SPOILERY!Ahoj všichni!

Už je to nějaký ten pátek, co jsem se vydala do kina na Sebevražedný Oddíl. Původně se mi moc nechtělo, jelikož preferuji Marvel Studio před DC. Nakonec mě však kamarád přemluvil a mi se opravdu vydali tenhle film zkouknout.
Původně jsem byla trochu skeptická, jak asi takový film může dopadnout? No, uvidíme, jestli jsem měla proč.

Nejhorší padouši světa

Co kdyby se jednou objevil nový Superman, a co kdyby byl zlý? To je hlavní myšlenka, na které celý film stojí. Od ní se vlastně veškerý děj odvíjí. Což, řekněme si to upřímně, je už samo o sobě blbost. Ale dobře, vezměme v úvahu, že film navazuje na Batman vs. Superman, což jsem také viděla, a že vlastně nikdo neví, že Superman ve skutečnosti pravděpodobně přežil.

Takže co budeme dělat, kdyby se náhodou něco takového stalo? Nasadíme proti němu přece ty nejhorší padouchy, co máme. A abychom pak měli dost času, pokud vůbec bude důvod ho mít, sestavíme ten tým rovnou teď.

Tak vezmeme psychopatickou přítelkyni zvrhlického gangstera, technologiemi vybaveného odstřelovače, mutanta ovládajícího oheň utápějícího se v sebelítosti (zjevně nestudoval u Profesora Xaviera), nabušenýho týpka s oblibou v plyšových jednorožcích a cosi, co vzdáleně připomína aquamena, prostě něco mezi žábou a rybou v lidské velikosti. A máme tým snů, který bude i za cenu vlastního zadku chránit naši planetu!

Jo. Už tohle zní jako super blbost.

Padouch nepadouch

Velmi nepřekvapivě, protože čekat, až se opravdu narodí nějaký ten zlý Superman, by trvalo až příliš dlouho, šamanská kouzelnice, která měla být původně také členem našeho záchranářského týmu, uteče, promění se ve zlou (což vlastně celou dobu je) a osvobodí svého ještě šamanštějšího a ještě zlejšího brášku. A spolu samozřejmě začnou ničit planetu. No, konečně čas použít náš super tým, ne?

Nadčas

Máme padoucha a tým, co proti němu jde bojovat. No, a to je všechno, co se v celém filmu děje. V podstatě je do těch dvou hodin natažených zhruba dvacet minut děje. Padouši se trochu neochotně seberou, a pod hrozbou bomb ve vlastních krcích se vydají bojovat s tou šamanskou čarodějkou. Dorazí, tkají se, velmi nepřekvapivě ji porazí, konec příběhu.

Zhodnocení závěrem

Film byl u mě jasný propadák, Ano, občas to zachraňovali hlavně Harleyiny hlášky, ale jinak opravdu za moc nestál.

  • Hlavní zápletka úplně mimo. Vážně je kravina přemýšlet nad tím, co kdyby byl další Superman, a co kdyby byl zlý. Rozhodně z toho důvodu nesestavíte padouchovský tým, to vám superhrdinové došli? Co takový Batman, Spiderman (i když ten se teď usídlil u Marvelu) a další?
  • Vztah Harley a Jokera rozhodně nevypadá tak, jak ve filmu vypadal. Ať už chcete, nebo ne, tohle rozhodně nemá být žádná kvestory. Ona je jím posedlá, on ji má jako osinu v zadku. Nemá ji rád a nezachraňuje ji z hořících letadel.
  • Nesmyslně natažených dvacet minut do dvou hodin. Není divu, že se ve filmu v podstatě nic nestalo.
  • Harley Qinn, sexy padouška, se povedla skoro jako jediná a trochu filmu zvedá laťku. Navíc scěna s Batmanem se mi líbila snad jako skoro jediná z celého filmu.
  • Chabé efekty a hudební doprovod. Opravdu, našli se tu sice asi dvě pěkné písničky, ale to je asi tak všechno.


Na závěr tedy musím říct, že i když se film možná snažil zapůsobit, moc se mu to nepovedlo. DC Studio se opravdu asi bude muset ještě hodně co učit od zkušenější a lepší konkurence, než její muže létající v oblecích a děti s geny X alespoň trochu dožene. Sebevražednému oddílu však Jeden a půl hvězdičky z pěti bude muset stačit.


Snad se vám má první recenze alespoň trochu líbila, určitě mi dejte věět, jestli už jste film viděli a co na něj říkáte vy, a já se budu těšit u dalšího článku.

Vaše Annie xx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama