20 let Harryho Pottera

13. července 2017 v 22:06
Dneska jsem se trochu rozžala nad Harrym Potterem...Ahoj, ahoj.

Co o mě ještě asi nevíte je, že jsem velmi vášnivá čtenářka. Moje čtecí kariéra začala u Dášenky a Mikulášových patálií v první třídě, vlastně možná ještě někdy dříve, protože do školy jsem šla s tím, že jakž takž umím číst, psát a počítat. U "přijímaček" jsem ztratila jeden jediný bod, protože jsem si ve spěchu nemohla vzpomenout na název tělové barvy, tak jsem řekla kůžová. :D

Ale zpět k tématu. Osobně jsem si prošla všemi různými žánry (za což pravděpodobně vděčím povinné četbě) a tématy. Aktuálně se věnuji jak "dnešním" tak "starým" knihám, od Selekce po Jako zabít ptáčka (což jsem bohužel ještě nečetla, ale hodlám si jeden výtisk obstarat stůj co stůj).

Přesto jsem se dlouhou dobu hrdinsky vyhýbala knihám jako Hunger games a Harry Potter, protože mi filmy prostě přišly dostačující. Rozumějte, na Harryho Pottera jsem se koukala už jako malá slečna, když jsme pořád dokola koukali na třetí a čtvrtý díl… takže jsem neměla žádnou potřebu doplňovat své kouzelnické vzdělání, když filmy byly prostě TAK dobré.

Jenže nedávno jsem si obstarala knihu The perks of being a wallflower, v angličtině, neboť mě film (Charlieho malá tajemství) poměrně zaujal. A tak jsem se nějak dostala k tomu, že i toho Harryho Pottera bych si mohla přečíst, a to rovnou v originále. Nemůže to být přece tak těžké (doteď ještě žádnou knihu v AJ na kontě nemám, ale to se vsákne). Tak jsem si říkala, když je to výročí dvaceti let, že bych si pořídila to krásné vydání v barvách koleje.

Ale tady je ten problém… i když se rozhodnete pro, dle mého názoru, hezčí (a drahé) vydáví v pevné vazbě, kterou kolej si sakra vybrat!? Říkala jsem si, že bych to třeba mohla střídat, jeden díl, jedna kolej. Jenže sedm dělit čtyřmi tak úplně nejde. A mě se přeci líbí všechna vydání!

A to je to… nemohli prostě k těmhle krásným obálkám udělat ještě jednu s bradavickým erbem? Vždyť by to bylo v mnoha ohledech mnohem praktičtější a hezčí… Jenomže takhle si budu muset vystačit s tímto vydáním a holt se rozhodnout pro jednu z kolejí… ovšem, že mne napadla možnost koupit si normální vydání, ale pak by se mi zase tak moc nechtělo do té angličtiny, chápete…Takže teď řeším takovéhle problémy a pravděpodobně se prostě k žádnému řešení nedostanu a Harryho Pottera nakonec ani nepřečtu, jak se znám…

A jak byste takovou situaci řešili vy? Čtete knížky v angličtině?

Budu ráda, když se také svěříte. :)
Vaše Annie xx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama