Počítačové trable

10. července 2017 v 13:59
Ahoj všichni. Po dlouhé době se zase hlásím...Ahoj, ahoj, ahoj.

Jo jo, já vím, tak už jste nevěřili, že žiju, co? No jo, asi se mě jen tak nezbavíte. A teď vážně.

Když už jsem si říkala, že by bylo na čase, zase se vám s něčím svěřit, zapnula jsem notebook a bum ho! Tma! Asi si dokážete představit (a nebo možná ani ne) mé zděšení a hrůzu z nastalého stavu, se kterým jsem nebyla schopna nic udělat. Nějakou dobu se v tom tedy hrabal můj šikovný znalý tatínek, který se vztekal až hanba, ale ani on můj milovaný počítač nepřesvědčil.

A tak nastala dlouhá doba odkládání potřebného zazálohování, aby počítač mohl do opravy. Dostala jsem se k tomu až poslední týden školy, to víte, samá práce. Nakonec se však zadařilo a po doslova celé noci, kdy se soubory, filmy a další životně důležité věcičky složené z jedniček a nul kopírovaly (u čehož jsem samozřejmě neseděla celou noc, to jen ten počítač)se můj skvělý, i když trošku postarší a zpomalený, počítač odnesl.

Vrátil se za pár dní s ujištěním, že vše je, jak má být. Ve čtvrtek odešel, v pondělí byl doma. Dostala jsem se k němu samozřejmě zase až v pátek téhož týdne, ale to bylo něco.

Zapnula jsem, nadšená, že počítač opravdu zase hezky svítí a dokonce rychle nabíhá. Přišlo tak trochu zklamání, když jsem zjistila, že mám na ploše a liště podivné soubory, o kterých samozřejmě nemám tušení, k čemu jsou. Ale to se vsákne. Jdu na internet a říkám si: To to najednou svítí nějak moc. V dobrém úmyslu mačkám příslušnou klávesnici, aby šel jas trochu dolů. A ono nic. Víte jak máte klávesnice ke dvou funkcím? Normálně máte F1-F12, a když k tomu mačkáte ještě jinou klávesu, snižujete a zvyšujete zvuk, vypínáte TouchPad a tak podobně? No, tak tyto dvojité funkce mi přehodili. Ale tak co, to se nějak zmákne. Jenže! Snížím jas… TMA!

Bomba, co? Tak reklamuju, že to zase nejde, že mi to akorát víc zkazili. Takže dnes, tedy v pondělí, se odebírám s tátou do práce, abychom to jakože šly reklamovat.

"Hele, zkus to ještě zapnout, jestli se to třeba nevzpamatuje," vyzývá mě taťka. Zapnu, a nic. Tma. Chci to vypnout, a ejhle, můj osmičkový Start je pryč! Takže nejen že pořád nesvítím, ještě mám blbě klávesnici a nemám Start. To mi teda pomohli.

Odneseme tedy počítač zpět do opravny a usměvavý mladík nás ujišťuje, že se na to hned podívá. Prý je to nějakou aktualizací, tak asi třicet minut čekáme… a on se opravdu vrátí s mým počítačem, tentokráte zase svítícím. Sníží a zvýší jas, asi abych mu to jako věřila, že to opravdu opravil. Ukáže nám, kde to máme případně příště opravit sami a já se ještě ptám, proč mám přehozené klávesy a nemám Start. Na to on že se to dá někde přehodit, ale že Fkové klávesy se stejně používají víc, a že ten Start si můžu támhle najít. Pěkně děkuju.

Takže sice mám klávesy obráceně a Start na dlouhé hledání, ale to se vsákne, hlavně, že svítím. Tak teď vzrušeně ťukám do klávesnice u taťky v práci, i když babička by chtěla, abych doma pracovala. Dokonce tu mám volný stůl, protože v soukromé firmě jsou o prázdninách téměř všichni na dovolené. Tak jak asi dlouho mi ten klid vydrží?

Po takovéhle zkušenosti se mi prosím nikdo nedivte, že mám pocit, že si svět všechnu smůlu šetří jenom pro mě.A co vy, tako se vám takové věci stávají, nebo u vás všechno běhá jako po másle?

Zatím ahoj,
vaše Annie xx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Talaniel Talaniel | E-mail | Web | 10. července 2017 v 14:23 | Reagovat

Já tedy jakožto počítačově zdatná osoba žiju v klamné představě, že mně se nemůže s počítačem nic stát. Teda - on mi pravidelně havaruje, ale na to přijdu, to určitě jednou vyřeším. Zatím jsem jen u výhrůžek, že si koupím nový model, ale to nemá, zdá se, kýžený efekt. Asi mu budu muset pohrozit šroubovákem.

2 Annie Annie | Web | 10. září 2017 v 8:51 | Reagovat

[1]: já většinou zkouším přemlouvací metodu, ale málo kdy se daří :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama