Annie v knize aneb já a moje budoucnost

10. září 2017 v 8:49
Ačkoli toho mám v hlavě spoustu, dnes přicházím zase s něčím novým a jiným. :)


Víte, asi jsem vám to ještě neřekla, ale jsem hrozný bookoholik. Vážně až chorobný. Mohla bych číst od ráda do večera, a kdyby to bylo na mě, kromě jezení a spaní bych taky nic jiného nedělala. No, občas polevuju, jedná li se o povinnou četbu, to musím přiznat, ale stejně.

Jak všichni víme, začal školní rok. To vlastně není žádné velké překvapení, že. A se školním rokem přichází samozřejmě i povinná četba, obzvláště jste li ve třetím ročníku jako já a za rok vás čeká maturita. No, a tak i pro mě nastal čas pustit se po létě do nedobrovolné četby.

A začala jsem tím, co jsem ze svého seznamu považovala za asi nejnáročnější, Romeem a Julií. Musím přiznat, že mě drama překvapilo, protože jsem skoro na konci, ani nevím jak. Ale to tak úplně nemělo být předmětem dnešního článku.

Onehdy jsem (byla v oddělení s omezeným přístupem) byla úplně náhodou navštívit blízké knihkupectví, no a představte si, vzpomněla jsem si na Yoli akci (knížky od Yoli 1+1 zdarma), no a tak jsme se tak rozhlížela… a mám doma další čtyři knihy, které čekají, až se na ně dostane volná chvíle. Víte, já vážně nechápu, jak někdo může jakoukoli knihu přečíst za den, a ten další hned číst nějakou úplně jinou (osobně se mi to stalo jen jednou, u Selekce), já bych z toho pak měla hrozný zmatek v hlavě. A to nemluvím o tom, že ten člověk pak třeba ještě napíše přesnou nicneopomíjející recenzi.

A to mě tak trochu přivádí k otázce mé budoucnosti. Protože já jsem vždycky chtěla být spisovatelka. Dřív jsem dost psala (což už asi víte), no teď už na to samozřejmě se školou, cheerem a dalšími hobby není téměř vůbec čas (což je asi vidět i z toho, že ačkoli mám v hlavě aktuálně asi tři články, nějaká se tu objeví tak jednou za měsíc, ne li dva). Později jsem tedy změnila své zaměření na žurnalistiku a v ideálním případě také bookblogerku.

Víte, taky by se mi moc líbilo, kdyby mi nakladatelství posílali knížky k recenzi zadarmo, v lepším případě mi za ni ještě platili. :D Ale jak to udělat? Jak přimět takovou CooBoo redakci, aby mi darovala knihu k recenzi, případně ji oslovit? To už je trošku těžší záležitost. Jak z blogu, který čte cca 5-10 lidí, udělat Nofreeusernames nebo Penny and books?
No, asi začnu s tím, že budu prostě psát recenze na knížky co přečtu, filmy co uvidím a akce na které půjdu, a ono se časem uvidí.


Další věc je, že tenhle blog je stále více méně anonymní. Možná cca víte, kde žiju, studuju, a kolik mi cca je, ale to je všechno. Byl to záměr pro to, abych se někomu mohla svěřovat se svými starostmi a on mi pomohl a podpořil mě, abych se z problému vypsala a někdo si to přečetl. Ale abych se nemusela bát toho, že to někdo z mého okolí zneužije proti mně, abych mohla být naprosto upřímná.

Jsou ale taky věci, které bych chtěla, abyste věděli. Je jednoduší udělat si fotku na instagram, než napsat celý článek o tom, co se právě děje (no, ono to kolikrát ani na pořádný článek nevydá). Na druhou stranu, dát vám přístup na osobní profil, ať už je to instagram či jiná sociální síť, znamená pustit si vás blíže do soukromí, a já nevím, jestli by to mělo smysl, jestli by tu o to vůbec někdo stál.


A tak vás prosím, dejte mi vědět, jestli byste třeba stáli o můj kontakt na instagramu (kde je všechno, co se děje, co čtu, co trénuju, co zdravého jím atd, protože je to takový bookoholik/healthy eating/cheer deníček), abychom si zase byli o krok blíž. :)

Zatím ahoj
Vaše Annie xx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gothic Black Rose/ Krvavá Mary Gothic Black Rose/ Krvavá Mary | Web | 15. září 2017 v 19:12 | Reagovat

Pekny blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama