Kingsman: The Golden service

14. října 2017 v 12:22 |  Filmové recenze
Ahoj všichni.

Kamarádka mě nedávno vytáhla na nový díl Kingsmana, a tak pro vás mám další filmovou recenzi. !SPOJLERY!Jak jistě všichni víte, v kinech běží Kingsman: The Golden circle. Navazuje na Kingsman: The Secret service. Pojďme se na to tedy detailně podívat.

Nejdřív musím říct, že první díl jsem si pouštěla až potom, co jsem viděla ten druhý. Což vlastně není žádná tragédie, chápala jsem to i bez toho. Uznávám, že je to dost dobrý akční film, a dle mého názoru by se nemusel stydět srovnávat se s Marvelovkami.

Tajná služba

První díl Kingsmana, Secret service (Tajná služba) mě docela dostal. Začátek byl rychle vysvětlen, s hlavním hrdinou Eggsym vyrůstajícím s mafiánským otčímem a nevyrovnanou matkou jsme se rychle ztotožnili a v zápětí nám byla odhalena "tajná nezávislá organizace na tom nejvyšším stupni utajení" (SHIELD má asi britskou konkurenci).

Hrdinové jsou super. Eggsy je správný mladík vyrůstající ve špatném prostředí (klasika), agent Harry je prostě badass a další postavy jako kamarádka Roxy nebo Merlin taky nemají chybu. S těmi ostatními bych o tom už trochu polemizovala, ale co už. Nedostali příliš prostoru, no. Superpadouch co nesnese pohled na krev a chce vyvraždit většinu populace taky není k zahození (jen trochu magor).

Film celkově působí fajn, osobně bych ocenila více záběrů z trénování/výběru nového agenta Lancelota. Jediné, co ho tak trochu shazuje, je fakt, že snad v každé druhé větě zazní "fuck", "shit", nebo jiné sprosté slovo. Chápu, že se to tam třeba tak nějak hodí, ale vážně, je toho až moc.

Z faktického hlediska je to docela fajn, potrubní cestování a vlastnictví letadel, taxíků, záchranek, granátů v podobě zapalovače, střílejícího deštníku, neprůstřelného obleku a komunikačních brýlí je taky vlastně v pořádku. Vždyť je to přece ta supertajná organizace. Co mi už ale smysl nedává je, že se Harry dostal z Londýna do Kentucky za, dejme tomu, pět až deset minut letadlem. To jako vážně? Nicméně je to řekněme jediná šílená chyba, když opominu fakt, že záhadnému miliardáři co chce dotovat váš projekt naservírujete k večeři Happy Meal z McDonald's, takže ne až tak velký problém.

Zlatý kruh

Druhý díl, Golden circle (Zlatý kruh) mě na začátku tak trochu odradil. Čím? Mlýnkem na maso/lidi. To bylo vážně trochu nechutný.

Hned na začátku zjistíme, že Henry (Eggsyho rival nepřijatý do Kingsmana) přežil a teď se ho snaží zabít. Pomocí robotické ruky se jim napíchne do systému a v zápětí jsou všichni agenti Kingsman zavražděni. Až na Eggsyho, který večeří u dánské královské rodiny (je to Dánsko, ne?), protože chodí s princeznou, a Merlina, jehož adresa nebyla v evidenci (ještě že tak, protože bez něj by byl Eggsy mrtvej už v prvním díle). Celý děj nebudu rozebírat, nicméně přijedou do Kentucky, odhalí existenci dceřiné společnosti Kingsmana, Statesman, operující ve Státech a zjistí, že starý známý Harry žije. Jo, a taky že jakási Poppy distribuující drogy po celém světě do nich dala jed, co všechny zabije, pokud jim nedá protilátky výměnou za politickou imunitu atd. A taky že prezident Spojených státu amerických (že by Trump?) je klidně nechá všechny umřít.

O akci opět není nouze, stejně jako o sprosté výrazy. S těmi to vážně trochu přehánějí. Epický fight na konci je samozřejmě bezva, stejně jako unesený Elton John a tancující Channing Tatum v roli agenta Tequily. Dostane se i na zvláštní odhalení a několikery převraty (jeden byl sice i v jedničce, ale tady vážně budete koukat).

Co bych já osobně vytkla je neustálé zabíjení. Nejdřív všichni agenti Kingsman, Eggsyho pes JB a nakonec i chudák Merlin, snad nejlepší postava co tyhle filmy měli. Já osobně doufám, že v příštím díle(?) zase 'ožije', stejně jako Harry, protože jinak budu vážně, VÁŽNĚ naštvaná. Osobně nechápu, že je Eggsy tak hrozně zamilovaný i potom, co mu ta jeho slavná princeznička dala košem a vrátila se k němu jen proto, že byla sama taky nakažená. A on si ji ještě vezme.


Faktická věc je, že zatímco má v ruce odhalovač min (znáte to, taková ta věc co pípá, název neznám) šlápne na minu přímo vedle. Prosím, takhle to přece nemůže fungovat, nebo spíš nefungovat.

Nebudu se nijak chlubit faktem, že neznám Jamese Bonda dostatečně na to, abych pochopila, že střílející kufr a podobné srandy by na něj měli odkazovat, a upřímně, je mi to celkem jedno.


Shrnutí

Akce nechyběla a u filmů jsem se rozhodně nenudila. Co musím rozhodně vyzvednout je hudba, tam se tvůrci rozhodně trefili do černého. Herecké výkony taky nebyli nijak špatné. Ale je tu takový dojem. Dojem, že se tvůrci snažili vytvořit béčkový film. Já nevím, prostě mi přijde, že ten film a celkově koncept a téma má mnohem větší možnosti využití, než co z něj opravdu udělali. Bojové scény byly občas trochu přehnaně nerealistické a celkové to bylo trochu jako obrácený Hobit (z hodně udělali jen málo). Jak říkám, kdyby využili celý potenciál, je to lepší než Marvel.

Přesto jsem se zamilovala do konceptu Kingsmana (no komu by se nelíbila tajná bezpečnostní organizace, že), a filmům tak dohromady dávám čtyři hvězdičky.


Užjste film viděli? Co na něj říkate vy? Dejte mi vědět.
Vaše Annie xx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama